Tipas | Bažnyčia |
Produktai |
|
Įgyvendinta | 2022 m. |
Miestas | Varniai |
Sektorius | Kultūros paveldas |
Žemaičių vyskupystės muziejus Varniuose – tai Žemaičių muziejus „Alka” – svarbiausias LR Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejus Telšiuose. Jis plačiausiai atskleidžia savitą Žemaitijos istorijos raidą, supažindina lankytojus su šio krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija.
2021 metais buvo nuspręsta atlikti kapitalinį Žemaičių vyskupystės muziejaus pastato Varniuose rekonstrukciją. Darbai buvo būtini dėl drėgmės pažeistos fasadų cokolinės dalies, netinkamų medžiagų naudojimo ankstesnių remontų metu, nepakankamo elektrinio šildymo muziejuje.
Atliekant kultūrinio paveldo pastato renovacijos darbus buvo reikalinga užtikrinti saugią darbo aplinką. Renovuojamo objekto aukštis 48 m.
Klientus pasiūlytas individualus modulinių ir fasadinių pastolių sistemų sprendimas. Renovuojamame objekte sumontavome fasadinius bei modulinius pastolius pastato viduje ir išorėje bei pasirūpinome apsaugomis nuo kritimo.
Pristatyti pastolius į pastato vidų nebuvo paprasta. Į pastato vidų reikėjo patekti per 15 metrų aukštyje esančio lango angoje padarytą nišą. Tam lauke buvo statoma modulinių pastolių platforma ir liftas, dėl to pastolių nereikėjo nešti rankomis. Jie buvo keliami liftu ir paduodami per platformą į vidų.
Visas išorinis pastato fasadas buvo apstatytas fasadiniais ir moduliniais pastoliais. Iš viso vienu metu stovėjo daugiau nei 4 200 kv. metrų pastolių. Pastato aukštis ir sudėtinga konstrukcija lėmė panaudotus sprendimus – pastolių aukštis siekė 47 metrus, o paskutiniai 12 metrų pastolių nebuvo ankeruoti (pastoliai specialiomis konstrukcijomis rėmėsi į pastato bokšto stogą). Kadangi pastoliai viršijo 36 metrų aukštį, buvo įrengiamos papildomos laikančiosios atraminės konstrukcijos, o patys pastoliai kabinami ant santvarinių sijų
Parinkti tinkami techniniai sprendimai leido pastatyti saugius ir funkcionalius pastolius, nepaisant sudėtingų pastato formų ir didelio aukštingumo. Tinkamai apskaičiuotos apkrovos (projektavimo metu) leido užtikrinti netradicinių formų pastato sklandų apdirbimą ir išlaikyti saugų atstumą nuo pastolių iki pastato.
Sėkmingai išsprendėme viršutinės pastato dalies statymą be ankeracijos į skardinį stogą, todėl ši suprojektuota konstrukcija užsakovui leido sutaupyti. Tiesa, statant pastolius iššūkių kėlė gana didelis vėjuotumas. Kadangi pats pastatas yra ant kalno, o jo aukštis siekia beveik 50 metrų, montuojant viršutinius pastato aukštus stiprūs vėjai trukdė sklandžiai pakelti detales. Šią problemą išsprendėme įrengdami tarpines iškrovimo aikšteles. Iš viso buvo įrengtos 3 aikštelės, dalys iki kryžiaus buvo keliamos 3 etapais, dėl to buvo apribotas dalių siūbavimas keliant jas trosais
- Daugiau kaip 4200 m2 pastolių;
- 57 vnt. santvarinių sijų;
- 16 atraminių konsolių, kurios įtvirtintos sienoje, kai dėl bažnyčios konstrukcijos nebuvo įmanoma pastolių remti į žemę;
- 3 iškrovimo aikštelės
- Laiko ir kaštų taupymas. Projektavimo etape apgalvoti sprendimai klientui sutaupė laiko ir lėšų.
- Universalumas. Fasadinių ir modulinių pastolių sistema pritaikoma pagal kliento poreikį.